kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » CTP věří v sílu českých regionů

CTP věří v sílu českých regionů

CTP věří v sílu českých regionů

Známe ho především z velkých měst, jeho průmyslové parky ale pomáhají rozvíjet i menší regiony. Developer CTP si osvojil strategii rozvoje portfolia napříč celou republikou. „Zakladatel CTP už dávno viděl, že regiony jsou pro úspěch firmy klíčové,“ vysvětluje Jana Hain-Schmiedberská a její kolega Michal Přib doplňuje: „Tato strategie přináší mnoho výhod, a proto se jí držíme dodnes.

V oblasti realit působí již 13 let. Od roku 2022 zastává v CTP pozici Business Developer s odpovědností za rozvoj vztahů s novými a současnými nájemci a rozšiřování portfolia v oblasti západních Čech.

Jana Hain-Schmiedberská

V oboru komerčních nemovitostí působí již přes 13 let. Od roku 2022 zastává v CTP pozici Business Developer se zaměřením na stávající i nové projekty v Praze, středních a severních Čechách. V současné době se věnuje především prémiovému udržitelnému projektu CTPark Prague North.

Michal Přib

Značku CTP najdeme v deseti evropských zemích včetně Česka, kde vlastní desítky parků napříč celou republikou. Které regiony jsou konkrétně vaším polem působnosti?

Michal Přib: V České republice máme celkem 55 parků, od Aše až po Karvinou. Právě Aš spadá pod mou kolegyni Janu, která má na starost západní Čechy. Já jsem takový její soused, do mé kompetence patří střední a severní Čechy včetně Prahy.

Kolik lokalit CTP aktuálně provozuje v západních Čechách?

Jana Hain-Schmiedberská: V západních Čechách máme momentálně osm parků, mezi které patří větší projekty jako CTPark Plzeň nebo CTPark Bor, ale také menší areály. Za zmínku jistě stojí nejzápadnější z našich parků, CTPark Aš, který se nachází pouhé 3 kilometry od německých hranic. Jen o kousek jižněji je CTPark Cheb, situovaný na okraji průmyslového centra města. Další parky máme v Blatnici, Přešticích, Cerhovicích a u Stříbra. Nově jsme koupili pozemek v Žebráku, v budoucnu to tedy bude devět parků. A jistě se na tomto čísle nezastavíme.

CTParky tedy nejsou jen příběhem velkých měst. Co vás přivedlo do menších regionů?

JHS: Za tímto krokem stála vize CTP a jejího zakladatele, Remona Vose. V regionech viděl zásadní potenciál pro růst firmy, a to v době, kdy se ještě všichni developeři zaměřovali na Prahu a velká města.

MP: Od toho se odvíjela další strategie CTP. Vůbec první CTPark vznikl v roce 1998 v českém Humpolci, poblíž dálnice D1 mezi Prahou a Brnem. Odtud se firma rozrostla do větších i menších regionů a současně jsou její parky rozprostřeny po celé republice, což nám dává obrovskou výhodu v rámci nabídky pro naše klienty.

Jaké hlavní výhody vidí CTP právě v menších regionech v Česku?

JHS: Česká republika jako taková má velmi strategickou geografickou pozici. Lze odtud velmi efektivně kooperovat s celou Evropou a příhraniční regiony jsou pro tyto účely – a pro tyto klienty – velmi výhodné. Je zde dostupná a stále ještě levnější pracovní síla, která je ale i kvalifikovaná. Výhodou jsou také nižší nájmy i ceny energií. CTParky budujeme v lokalitách, kde je zároveň dostupná dopravní infrastruktura.

MP: Díky pestrému portfoliu lokalit můžeme klientům nabídnout přesně takovou oblast a prostory, které korespondují s jejich aktuálními potřebami. Pro e-commerce bude vhodnější jiná lokalita než třeba pro výrobní provoz, a stejně tak budou jinou oblast volit menší či začínající firmy a firmy, které chtějí expandovat. Výběr lokality je pro rozvoj firem klíčový a je potřeba zvážit celou řadu proměnných.

Spolupráce s městy a místními komunitami je pro nás důležitá všude, protože jen takto můžeme vytvářet parky, které zapadnou a budou odpovídat potřebám dané lokality. Aktivně spolupracujeme s městy, univerzitami i místními organizacemi.

Setkáváte se často s tím, že se klienti pohybují či rozrůstají v rámci portfolia CTP?

JHS: Ve skutečnosti velmi často. Z 80 procent rosteme se současnými zákazníky, kteří buď hledají větší prostory v současných lokalitách, nebo rozšiřují své provozy do nových regionů.

MP: Naši nájemci opouštějí naše haly obvykle v okamžiku, kdy se potřebují přesunout do větších prostor, a ty mnohdy hledají opět u nás. Vědí, jaké druhy a kvalitu služeb od nás mohou očekávat, a my jsme připraveni jim poskytnutím prvotřídních prostor pomoci v jejich růstu, ať už u nás, nebo v některém z našich parků v zahraničí. Celá řada klientů je s námi v několika zemích.

CTPark Bor patří mezi vaše největší projekty a význam má pro CTP i z dalšího důvodu. Co ho činí tak výjimečným v kontextu celého portfolia?

JHS: CTPark Bor je jedním z nejúspěšnějších byznys parků v regionu střední a východní Evropy a je místem, kde jsme zavedli náš pilotní projekt. Vyzkoušeli jsme zde ve velkém měřítku zcela nový přístup ke komunitě. Vybudovali jsme širokou nabídku služeb, které nájemci parku ocení jak během svých pracovních hodin, tak i ve svém volném čase. A nemusí jít nutně jen o zaměstnance parku. Nachází se zde například hřiště nebo řada zařízení pro volnočasové aktivity. Park jsme spolu s dalšími areály také postupně doplnili o kantýnu a restauraci. K dispozici je tu ale také ubytovací zařízení pro zaměstnance parku nebo lékařská ordinace.

Takže nyní zavádíte komunitní služby i v ostatních parcích?

JHS: CTP usiluje o to, aby její parky poskytovaly i komunitní služby všem pracovníkům. V parcích proto postupně budujeme místa, kde se mohou klienti potkávat a trávit volný čas. Work-life balance přispívá ke spokojenosti zaměstnanců a CTP k tomu svým nájemcům nabízí prostor. A když je možnost a dává v dané lokalitě smysl využít takové prostory i pro aktivity pro veřejnost, podporujeme to.

CTP se tedy snaží transformovat industriální parky na komplexní balíček služeb pro nájemce i obce.

MP: To je celkem přesné. CTParky nejsou jen samostatnými jednotkami stojícími kdesi u měst či obcí. Tento mýtus o industriálních parcích a jejich developerech se snažíme zbořit, protože realita je v dnešní době už trochu jiná. Při budování parků usilujeme o to, aby se staly součástí dané lokality. Parky jsou přidanou hodnotou pro ekonomiku regionů, přivádí do nich nové obchodní subjekty a rozšiřují nabídku pracovního trhu, a to i v místech, odkud mnohdy mladá populace kvůli nedostatku pracovních příležitostí odchází. Nás ale zajímá i to, jaké jsou další možnosti našeho působení v regionu a jak přispět k jeho rozvoji.

Podporou regionálního rozvoje a spoluprací s městy je CTP ve větších lokalitách známé. Jak se tato strategie projevuje v menších regionech?

JHS: Spolupráce s městy a místními komunitami je pro nás důležitá všude, protože jen takto můžeme vytvářet parky, které zapadnou a budou odpovídat potřebám dané lokality. Aktivně spolupracujeme s městy, univerzitami i místními organizacemi. Vedle toho podporujeme výstavby cyklostezek, městských parků nebo realizaci vzdělávacích, charitativních i zábavních akcí. K tomu provádíme také revitalizaci starých průmyslových zón, které proměňujeme zpět v užitečná území. Nejaktuálnějším příkladem je nový projekt Kasárny Zátiší, který vzniká v Plzni.

Projekt Kasárny Zátiší by neměl být klasickým parkem, jak je v Česku známe. Navíc slibuje rozvoj celé oblasti. Co tam bude na podnikatelskou komunitu čekat?

JHS: Jak už sám název napovídá, projekt Kasárny Zátiší je proměnou starého areálu po bývalých plzeňských kasárnách. Jedná se o plochu 64 540 m2, která desetiletí chátrala. My jsme území revitalizovali a plánujeme zde vybudovat celkem šest budov. V zadní části se budou nacházet prostory pro výrobu, aby zapadly do technického zaměření tohoto úseku, zatímco vpředu nabídneme reprezentativnější prostory. Právě zde by měl vzniknout i zcela nový typ budovy, která bude mít několik pater. Její inspirací byla praxe v Holandsku či Německu a v Česku nemá obdoby. Potěší zejména menší podnikatele.

Velkým projektem je také CTPark Prague North. V čem tento park vyniká?

MP: CTPark Prague North je naším nejudržitelnějším parkem, navíc ve velmi lukrativní oblasti přímo u Prahy, kde je silná poptávka po kvalitním a udržitelném průmyslovém zázemí. Disponuje celou řadou špičkových prvků snižujících energetickou náročnost budov. Je zde fotovoltaika, nabíječky pro elektromobily, chytrý systém zadržování dešťové vody a nechybí komplexní podpora biodiverzity. Cílíme zde na nejvyšší úroveň certifikace BREEAM New Construction, tedy na level Outstanding. CTPark Prague North představuje model pro průmyslové parky budoucnosti.

Kolik plochy už máte pronajato?

MP: Máme první tři nájemce, kteří si pronajali více než 60 procent jedné z nových budov. K předání prostor dojde v polovině tohoto roku. Všechny budovy jsou aktuálně ve výstavbě a nájemcům upravujeme prostory tak, aby vyhovovaly jejich podnikání.

Jak velké prostory udržitelný park nabízí?

MP: CTPark Prague North aktuálně nabízí 70 000 m2 skladových prostor ve stavu Shell & Core a ve svých možnostech je velmi flexibilní. Je zde možnost pronájmu prostor již od 1200 m2, které ocení například menší podniky. Kapacita je tu ale celkově až pro 300 000 m2. V parku tak mohou vzniknout i velká distribuční centra nebo výrobní závody.

CTP se udržitelné výstavbě věnuje již dlouho. Vnímáte silnou poptávku po tomto typu prostor ze strany klientů?

MP: Rozhodně to vnímáme. Řada našich klientů jsou firmy, mnohdy nadnárodní, které musí plnit ESG závazky. Zázemí v udržitelné budově je pro ně proto zásadní. Pro CTP je naopak udržitelnost, když to tak řeknu, dlouhodobým příběhem, kterému se věnujeme už řadu let. Stále v něm pokračujeme a využíváme nejnovější procesy, materiály a technologie, abychom mohli našim klientům nabídnout co možná nejudržitelnější parky.

Našli bychom v regionu středních a severních Čech další zajímavé parky CTP?

MP: V tomto regionu máme deset parků a každý z nich nabízí určité výhody i zajímavé nájemce. Jedno mají ale společné, a to je vždy strategická poloha. Příkladem může být CTPark Žatec, který se nachází na křižovatce tří okresů v okruhu 30 kilometrů od parku, navíc v blízkosti německých hranic a dálnic D8 a D7. Park právě rozšiřujeme o novou halu o velikosti 73 000 m2, volných je zde 59 000 m2 ve stavu Shell & Core. Mezi naše úspěšné parky patří také CTPark Česká Lípa, který se nachází v blízkosti velkých automobilek v průmyslové zóně města.

Text: Nikola Čtrnáctá

Foto: Kryštof Antůšek, CTP

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky