Letní výtvarný salon KodlContemporary již posedmé uvádí přední osobnosti soudobé umělecké scény. Expozici je možné navštívit v prostorách Galerie KODL do 16. srpna.
Zájem sběratelů a investorů o současné umění stále plynule stoupá. Umělecké dílo však není jen investicí, ale přináší do našich životů obohacení a krásu. I proto je umění důležitou a neodmyslitelnou součástí všech interiérů. Nenechte si ujít prohlídku kolekce, která prezentuje to nejlepší od výrazných solitérů české umělecké scény. Různorodost zastoupených médií, od skleněné plastiky přes fotografii, malbu, sochu až ke konceptuálnímu designu, odráží snahu překonávat konvence související s upřednostňováním tradiční malby před ostatními výtvarnými prostředky.
Martin Janecký, který patří k celosvětově nejuznávanějším sklářským sochařům, pracuje náročnou technikou, kterou ovládá jen několik lidí na světě, a to ručním tvarováním skla zevnitř žhavé baňky (tzv. inside bubble sculpting), při kterém se nepoužívají žádné formy. Sklo je také hlavní doménou autorky Anny Jožové, která je pro svůj specifický sofistikovaný rukopis považována za jednu z nejzajímavějších osobností mladé konceptuálně-designerské scény.
Pavlína Kvita ve své poslední tvorbě využívá především betonu a acrystalu. Její umělecký projev je určitou kombinací osobní mytologie, zvířecího i lidského světa a nehybných architektonických tvarů. Pradávné se zde setkává s naprosto aktuálním. Na pomezí objektu a malby balancují díla Moniky Žákové. Používá různorodé materiály, jakými jsou například látky, kovy, papír či sádra, které jsou jak základní technologií, tak základním obsahem její práce.
Na výstavě je zastoupeno i médium fotografie, jež prezentuje jedna z nejrespektovanějších současných vizuálních umělkyň Bára Prášilová. Tematicky čerpá z velmi bohatého vnitřního světa imaginace a snů a především pak z vlastního smyslu pro absurditu.
Jakub Matuška pod jménem Masker někdejší výrazná osobnost graffiti scény, se za poslední roky posunul ve vyzrálého malíře, který svým propracovaným kresebným rukopisem zpracovává především téma člověka a působení jeho energie na okolní svět. Streetartová minulost se podepsala i na podobě obrazů dalšího na výstavě zastoupeného autora, Michala Mráze, který ve svých dílech podrobuje drobnohledu společenské klima druhé poloviny 20. století i současnosti.
Podrobnosti naleznete na www.kodlcontemporary.com