Patek Phillipe: 1/10th of Second Monopusher Chronograph ref. 5470P
Rodinná manufaktura Patek Philippe představila chronograf, který dokáže měřit čas na desetinu sekundy. Strojek s ručním nátahem je vybaven dvěma centrálními ručkami, ta první načítá sekundy, druhá, rychlejší, pak její desetiny. Na pozici deváté hodiny je umístěna mimostředná sekundovka, na pozici třetí hodiny pak třicetiminutový sčítač. Za touto zdánlivě obyčejnou funkcí se skrývá 396 komponentů a mechanismus chronografu, který je řízen jediným tlačítkem umístěným nad korunkou. Strojek uložený v platinovém 41mm pouzdře pracuje při plném natažení dva dny, pozorovat ho můžete skrze safírové dýnko, pohled je vskutku impozantní. Prodává exkluzivně butik Patek Philippe za 10 542 100 korun.
Panerai: Luminor BiTempo
Značka Panerai nezapře své florentské kořeny. Když před několika týdny představila nejnovější model z rodiny Luminor, nikdo se nedivil, že dostal název BiTempo a že se u ukazatele rezervy chodu objevuje italský nápis ore (hodin v překladu). Hodinky Luminor s černým číselníkem ukazují čas hned dvakrát, tedy bi tempo, a to jak čas domácí, tak i místní. Cestovatelská GMT funkce je v tomto případě základní, zobrazení druhé zóny zajišťuje přídavná hodinová ručka a majitel si musí čas v druhé zóně nastavit sám tradičním výpočtem. Vodotěsnost do 300 m, typický můstek chránící korunku a sendvičový číselník charakterizují novinku, kterou prodává exkluzivně butik Carollinum za 267 800 korun.
Jaeger-Lecoultre: Reverso Tribute Duoface Calendar
Legenda s názvem Reverso oslavila loni devadesát let existence. V říjnu přibyl do rodiny hodinek s originálním otočným pouzdrem model s ukazatelem druhé časové zóny a kalendářními funkcemi. Na bílém číselníku si v malých aperturách přečteme informaci o aktuálním dnu v týdnu a měsíci, datum je indikováno malou ručkou v samostatném subčíselníku s lunární fází. Druhý, modrý číselník, slouží pro další časovou zónu, pro lepší čitelnost ji doprovází ukazatel dne a noci. Rozměry módní ikony dodává hodinkám stylový řemínek, respektive hned dva – jeden kožený a druhý textilní, který je součástí balení. Hodinky stojí 418 600 korun.
Tudor: Ranger
Název Ranger si Hans Wilsdorf, někdejší majitel značky Tudor, nechal patentovat již v roce 1929. Inspirací aktuální novinky je ovšem časomíra z roku 1965. Hodinky měly tehdy průměr pouzdra 34 mm a poháněl je automatický strojek ETA. Signifikantní byla hodinová ručička ve tvaru lopaty a velké číslice 3, 6, 9, a 12. Tyto charakteristické designové prvky zůstaly hodinkám Ranger i dnes. Nejnovější model je větší, 39mm pouzdro dává vyniknout černému zrnitému číselníku. Uvnitř ocelového těla bije in-house strojek, přesný chronometr certifikovaných COSC. Kromě tahu jsou hodinky k mání i s kaučukovým či textilním řemínkem. Jsou dostupné za 74 900 korun.
Breitling: Superocean Automatic
Sportovní kolekce Superocean doznala letos kompletního přepracování. Řada oblíbená mezi milovníky vodních sportů a potápěči zaujme keramickou lunetou (jednosměrně otočnou) a neotřelými designovými prvky. Zapuštěný číselník doprovází zkosená vnitřní luneta, úplně zmizely velké číslice. Inspiraci našli designéři v hodinkách Breitling Slow Motion, tento model s netradičním chronografem představila značka již v roce 1964 a novinka z něj převzala i specifický tvar ruček. Modely jsou dostupné ve čtyřech velikostech, 46, 44, 42 a 36 mm. Vždy je pohání automatický mechanický strojek a pochlubit se můžou až 300m vodotěsností. Celoocelovou dámskou verzi s tyrkysovým číselníkem pořídíte za 120 600 korun.