Realitní skupina ČMN tak i nadále zůstává výhradně v segmentu kancelářských nemovitostí. „Minulý rok nám potvrdil, že kancelářské budovy patří mezi nejstabilnější segmenty komerčních nemovitostí. Tomuto sektoru věříme i nadále. Příznivý trend dokazuje i současný návrat zaměstnanců do kanceláří, který sledujeme ve vlastních budovách,“ řekl Radek Stacha, předseda představenstva ČMN.
ČMN cílí na diverzifikaci portfolia
Aktuální koupí budov dosáhla velikost portfolia spravovaného ČMN téměř 150 000 m2. Společnost se tím řadí vedle CPI a Passerinvest mezi největší lokální držitele kancelářských prostor v Praze. Charakter jednotlivých budov je různorodý – kromě významných projektů jako Churchill Square nad hlavním nádražím nebo budova BLOX v Praze 6 na Dejvické nyní ČMN zacílila na historické kancelářské budovy v Karlíně.
„Diverzifikací budov v našem portfoliu chceme nabídnout potenciálním nájemcům více typů kanceláří. Všechny s výhodnou lokalitou a dopravní dostupností přímo na linkách metra. V případě této akvizice nás kromě toho lokalita Karlína zaujala svým dynamickým rozvojem v posledních letech a příslibem potenciálu v blízké budoucnosti,“ doplnil Stacha.
Za architekturou stojí velikáni
Původní budova Corso Karlín byla postavena již v roce 1890 a je součástí ambiciózního plánu Nového Karlína, který spočívá v renovaci bývalého karlínského průmyslového areálu ČKD. Corso Karlín je bývalá průmyslová hala přezdívaná „plechárna“, kterou světoznámí architekti Ricardo Bofill Levi, Jean Pierre Carniaux přeměnili na moderní účelnou kancelářskou budovu.
Architektem dalších dvou karlínských kancelářských budov Zirkon a Apeiron je Václav Aulický, který se do širšího povědomí zapsal návrhem kontroverzní Žižkovské televizní věže patřící k nejvyšším stavbám v Praze. Všechny tři budovy zapadají do strategie společnosti, která zohledňuje i originální a jedinečnou architekturu a povahu budov.