Barevné záhyby
Jakub a Martin Klimešovi pochází z rodiny, která obchoduje s práškovými barvami. Znalost tohoto oboru a zkušenosti z architektonického prostředí společně proměnili do značky současného nábytku Space of Space, která si klade za cíl vytvářet nábytek, který svými zaoblenými tvary nemá tendenci dominovat prostoru, ale spíše se mu přizpůsobit. Používají k tomu materiály ocele a hliníku ošetřené matným práškovým lakováním, které surovým materiálům dodává povrch hebký na dotek. Mezi jejich hlavní produkty patří odkládací stolek Jupiter, tácy Saturn 01 a stylové pořadače do kanceláře či stolní organizéry Saturn 02 a 03.
Nadčasový minimalismus
Na práci s mramorem se specializuje slovenská designérka Petra Mark. V jejím portfoliu najdete luxusní ručně zlacená tácky, noční, kávové a jídelní stoly a další dekorativní objekty. Ve spolupráci s interiérovou designérkou Romanou Klimekovou připravily sérii stolů pojmenovaných po řeckých bohyních Iris, Themis, Charis a Lammas. Jednoduché tvarování nechává vyniknout přirozeným kvalitám a strukturám nadčasového materiálu stolů vyrobených na Slovensku.
Československá fotografie
Ozdobit si zeď perfektně zarámovaným snímkem z limitované série od věhlasného českého fotografa. Kde ale takovou kvalitně zpracovanou fotografii, ideálně i s certifikátem, u nás sehnat? Na díru na trhu svižně zareagoval projekt Polagraph laboratoř, který přesně tyto služby nabízí ve spolupráci s předními umělci i mladými talenty, mezi něž patří držitelka titulu Fotograf roku Czech Grand Design 2020 Michaela Karásek Čejková, vedoucí Ateliéru studiové a experimentální fotografie na FAMU Rudo Prekop, pedagog Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Jan Jindra i mladší autoři, jako Štěpánka Sigmundová, Vojtěch Veškrna či Michal Králíček.
Odolný společník
Italský Kartell patří mezi stálice, co se týče venkovního nábytku. Letos do portfolia přidává hned několik produktů a ty již zavedené obohacuje o nové inovace. Mezi hlavní tahouny sezony patří nová koncepce stolů Glossy Outdoor od renomovaného architekta a průmyslového designéra Antonia Citteria. Lehká ocelová struktura nese tenkou kameninovou desku z gresu dostupnou v čtvercovém, oválném nebo kruhovém tvaru. Gres je obzvlášť odolný materiál vyráběný vysokotlakým lisováním a vypalováním porcelánové kameniny, a tak ho charakterizuje dlouhá výdrž proti mechanickému i chemickému působení. Z toho důvodu se nemusíte obávat poškození, když ho ponecháte po celou sezonu na terase, balkoně nebo zahradě.
Budiž světlo
Sochařskou premiéru mají za sebou kanadští designéři osvětlení Lambert & Fils. A první představení to nebylo úplně obyčejné, odehrálo se totiž v imerzivní virtuální instalaci Fictions, kterou uspořádal Canadian Creators Collective. Jejich dílo se tu ocitlo vedle uměleckých kusů od dalších etablovaných, nebo zcela začínajících designérů z Kanady, jako Atelier Zébulon Perron, Claste Collection, David Umemoto, Loïc Bard, Pascale Girardin, SSSVLL či Yannick Pouliot. Socha Paravent od Lambert & Fils se však tématu svícení nevzdaluje zcela, jedná se totiž o rozměrnou světelnou instalaci, která si pohrává s vnímáním svého pozorovatele a klade si kontroverzní otázku – může světlo vytvářet prostor sám o sobě?
Text: Eva Slunečková, Foto: Archiv společností