Nejvíce poptávaným krajem byl Ústecký, následovaný Moravskoslezským a Středočeským. Zvýšený zájem o uhelné regiony se dá očekávat i v souvislosti s připravovanou podporou obnovy území v rámci Operačního programu spravedlivé transformace, který vychází z JTF fondu EU. Z hlediska struktury investorů, byl dominantním sektorem výrobní průmysl, který tvořil téměř polovinu poptávek.
Celkem bylo za rok 2021 nabídnuto investorům 711 lokalit. Ve strukturách poptávek dále pozorujeme meziročně zvýšený zájem o volné pozemky určené pro průmysl (o 34 více než v roce 2020), což reflektuje situaci na trhu, kde je velmi nízká neobsazenost již dokončených projektů. Nejvíce poptávanou velikostní kategorií byly haly do 10 000 m2 (celkem 56), v případě pozemku pak lokality s výměrou do 5 ha (celkem 59). V případě poptávky po pozemcích pozorujeme v souvislosti se záměry typu gigafactories také zvýšený zájem o lokality 20 ha plus, které jsou v ČR nedostatkovým zbožím.
Důležité je také zmínit, že v patnácti procentech tvořily nabídku brownfieldy. Ty se do hledáčků investorů, vzhledem k aktuální situaci na trhu, dostávají stále častěji. V souvislosti s tím budou v nadcházejícím roce CzechInvest ve spolupráci s MPO, jakožto subjekty, které mají v gesci Národní strategii pro regeneraci brownfieldů, hledat cesty, jak zvýšit podporu umístění investice na brownfieldu, a tím umožnit revitalizaci i nyní pro trh méně zajímavých lokalit.