Pohádka na prodej za 354 milionů dolarů
Investiční skupina Shimao Group oznámila, že nabídne k prodeji hotel Intercontinental Shanghai Wonderland, a to za astronomickou částku přesahující čtvrt miliardy amerických dolarů. Megastavba, kterou magazín National Geographic zařadil mezi prvních deset architektonických divů světa, byla otevřena v roce 2018. Unikátní projekt se nachází pouhých 35 kilometrů od centra Šanghaje a stojí na místě bývalého lomu v pohoří Tianmen. Zabírá plochu 61 087 m², má dvě patra nad zemí, osmnáct pater podzemních a dvě se nacházejí pod vodní hladinou. Pokud se ubytujete v Duplex Suite Underwater View, můžete si užívat vedle služeb butlera i výhledy do privátního akvária. O podmořský svět nepřijdete ani při návštěvě rybí restaurace Mr. Fischer umístěné patro pod zemí. Unikátní designovou kulisu tvoří prosklené stěny, za nimiž žijí rozmanité druhy ryb. Celkově je hotelovým hostům k dispozici pět restaurací a 336 pokojů.
Brána království otevřená
Saúdská Arábie je království s kontroverzní pověstí. Kolébka islámu se začala otevírat světu teprve nedávno. V roce 2019 poprvé přistoupila k vydávání turistických víz a s nimi přišlo i uvolnění ultrakonzervativních pravidel vůči cizincům. Saúdskoarabské království je závislé na příjmech z ropy, korunní princ Muhammad bin Salmán chce tento fakt změnit a ekonomiku diverzifikovat. Do roku 2030 mají příjmy z turismu tvořit desetinu hrubého domácího produktu. Potenciál je obrovský, Saúdská Arábie má přírodní i kulturní bohatství včetně památek na seznamu UNESCO. Patří k nim také prastaré skalní město Madain Saleh, vybudované stejně jako jordánská Petra civilizací Nabatejců. S tradicemi kontrastuje moderní tvář země, kde se mrakodrapy dotýkají nebe a kde hotely jako Four Seasons, Ritz-Carlton či Waldorf Astoria poskytují hostům to nejluxusnější zázemí. Že to Saúdská Arábie myslí s turismem a novými výzvami vážně, dokazuje ambiciózní projekt Neom. Má zosobňovat saúdské Silicon Valley, jehož centrem bude zelené město Line, metropole bez aut, jejíž obyvatelé se budou pohybovat podzemním vlakem. Provoz bude zajišťovat umělá inteligence. Princovy futuristické vize neznají strop.
Cesta do fantasy seriálu Hra o trůny
Pokud přemýšlíte o jarním euro víkendu, dejte šanci Belfastu, největšímu městu Severního Irska. Není s ním spojena aura, jakou si nese Paříž či Řím, o to mileji vás může překvapit. Zelené město parků ovlivnila průmyslová revoluce. Ve zdejších docích byl postaven Titanic, jemuž je věnováno i skvostné muzeum. Během 19. století zažíval Belfast zlaté období, což je dodnes patrné na podobě radnice připomínající královský palác či na honosných sídlech bank. Jestliže hledáte kulinářské potěšení v nejvyšších patrech, v Belfastu se nacházejí tři restaurace oceněné michelinskou hvězdou. Pobřeží Severního Irska patří k nejkrásnějším na světě, což neuniklo ani filmařům, kteří tuto lokalitu rádi vyhledávají. Milovníci fantasy seriálu Hra o trůny bezpečně poznají Zimohrad, Železné ostrovy či bukovou alej Kings´Road. V únoru bylo v Banbridge, třicet minut jízdy od Belfastu, otevřeno Game of Thrones Studio Tour. Unikátní interaktivní muzeum se nachází v autentických prostorech filmového studia Linen Mill, kde se rodily první záběry jedné z nejúspěšnějších televizních sérií všech dob.